• 24

    11 2016

  • Paryski Świat

W piątkowy wieczór 18 listopada odbyło się paryskie spotkanie w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych w Łodzi. Podczas wieczoru, który poprowadziła Kamila Matejewska – właścicielka Galerii Prime Art, mogliśmy przenieść się do Paryża.

Posłuchaliśmy francuskiej muzyki w wykonaniu utalentowanej Pani Marty Dabkowskiej, która swym głosem wprowadziła nas w klimat tego cudownego miasta.

Goście przy świecach i lampce wina mogli obejrzeć stolicę Francji oczami pisarki i artysty Magdaleny Leszner-Skrzecz. Paryż – trochę zaczarowany oraz uśpiony jak w kadrze starego filmu stanowił uzupełnienie książki „Paryski Świt”.

Pani Sylwia Kołowacik, która założyła portal O północy w Paryżu – przeczytała wybrany przez siebie fragment lektury. Goście mieli okazję spytać o kulisy powstania „Paryskiego świtu”, fascynację sztuką oraz historię miasta. Ale przede wszystkim każdy mógł zdobyć książkę wraz z dedykacja i autografem.

Pani Magdalena podkreślała ogromną przyjemność ze spotkania z czytelnikami, którzy bardzo licznie przybyli tego dnia do kawiarni AOIA. Ogromną radość sprawiła wszystkim rozmowa o Paryżu, możliwość przeniesienia się choć na chwilę do tego cudownego miasta. Mnóstwo pozytywnych i ciepłych słów. Chwile wzruszeń pozostaną w pamięci autorki. Podczas spotkania przeprowadzono głosowania na najładniejszą fotografię, wśród głosujących wylosowano nagrodę – wskazane zdjęcie.

Spotkanie odbyło się dzięki współpracy Pani Magdaleny z Galerią Prime Art z Łodzi oraz AOIA.

Program Młodzi w Łodzi objął patronat nad wydarzeniem.

Galeria Prime Art jest laureatem tegorocznej edycji Konkursu „Młodzi w Łodzi – Mam Pomysł na Biznes„.

Fotografie można jeszcze oglądać do 8 grudnia, a zakupić w Galerii Prime Art. Każda z nich jest osobiście podpisywana przez autorkę. Książki są do nabycia w empik.com oraz bezpośrednio u autorki http://codedefemme.blogspot.com/

Źródło: Informacja prasowa