• 08

    12 2015

  • InPlanner

InPlanner

InPlanner
ul. Dubois 114/116 p. 2.27
93-465 Łódź
telefon:(+48) 735 667 376
e-mail:kontakt@inplanner.pl
inplanner.pl
facebook.com/inplannerVR
twitter.com/InplannerVR

Podstawową ofertą firmy InPlanner jest wizualizacja projektowanego obiektu architektonicznego.

Za pomocą gogli Oculus Rift przenosi klienta do świata wirtualnego będącego odzwierciedleniem planowanej przez niego przestrzeni rzeczywistej. Wykorzystuje okulary do lepszego zobrazowania inwestorom projektów ich przyszłych domów i mieszkań, nie tylko od wewnątrz, ale również od zewnątrz.

Klient zakładając gogle może w trójwymiarze obejrzeć każdy zakątek budynku i poczuć się tak, jakby rzeczywiście się w nim znajdował. Dodatkowo w czasie rzeczywistym ma możliwość zmiany takich elementów jak kolor ścian, rodzaj podłogi czy też włączenie i wyłączenie oświetlenia w pomieszczeniach.

W przypadku np. łazienek, możliwe jest zaprezentowanie kilku modeli umywalek. Po zbliżeniu się do elementu i uruchomieniu odpowiedniej opcji, klient może przełączać pomiędzy kilkoma i obserwować, jak kolejne modele wyglądają w danym miejscu.

oculusRys. 1 Okulary Oculus Rift.

Na obecną chwilę firma dysponuje deweloperską wersją okularów Oculus Rift DK2, jednak w 2016 roku trzy firmy (Oculus, Sony i HTC) zamierzają wprowadzić na rynek konsumenckie wersje swoich okularów. W finalnej wersji okulary zostaną dopracowane oraz będą posiadały wyższą rozdzielczość (FullHD na każde oko), co pozwoli prezentować Inwestorom nasze usługi w jeszcze lepszej jakości.
Wraz z rozwojem firmy, umożliwimy klientom obejrzenie wykonanych projektów nie tylko przy użyciu gogli Oculus, ale również za pomocą aplikacji na smartfonie w połączeniu z Cardbordem.

foldRys. 2 Google Cardboard.

Drugim filarem funkcjonowania firmy jest stworzenie Internetowej Platformy Projektowej, pozwalającej na zrealizowanie szeregu formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Działanie platformy umożliwi zaoszczędzenie czasu inwestora i ograniczenie jego wizyty w urzędach do minimum. Platforma jest produktem, który zapewnia komunikację na linii klient – biuro projektowe przy użyciu komputera lub urządzeń mobilnych. Jej działanie opiera się na stronie internetowej, na której klient będzie miał możliwość sprawdzenia postępów pracy przy projekcie, odczytać komentarze architekta, a także w razie potrzeby samemu napisać swoje uwagi.

Wprowadzając Platformę Projektową chcemy zapewnić naszym klientom, często zapracowanym, dużą oszczędność czasu i przejrzystość procesu projektowo-budowlanego. Platforma pozwoli prześledzić kolejne zawiłe etapy procesu projektowego w sposób przystępny i zrozumiały dla klienta. Zawierać będzie wszystkie niezbędne informacje dotyczące postępów prac, kosztów kolejnych etapów i czasu ich trwania. Wszystkie dokumenty, warunki techniczne, decyzje, umowy, mapy oraz projekty będą przechowywane w „chmurze”.