• 07

    10 2015

  • Giełda szkoli przedsiębiorców

22 października przedstawiciele Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zorganizują w Łodzi szkolenie „Kapitał dla rozwoju”. Przedsiębiorcy oraz samorządowcy dowiedzą się na temat finansowania rozwoju firm i samorządów ze środków unijnych przy wsparciu rynku kapitałowego i innych form dofinansowania.

Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się m.in. jak skutecznie pozyskać dotacje w nowej perspektywie unijnej 2014-2020 oraz jak firmy i samorządy mogą zdobyć środki na rozwój poprzez rynek kapitałowy. Spotkanie będzie miało formułę prezentacji i debaty w gronie partnerów projektu i zaproszonych gości – przedsiębiorców i przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego z danego regionu. Rozpocznie się od prezentacji raportu „Rynek kapitałowy jako narzędzie finansowania rozwoju polskich regionów” przygotowanego przez PwC, opisującego m.in. korzyści z wykorzystania rynku kapitałowego przez przedsiębiorców i samorządy oraz uzyskane dzięki temu przewagi konkurencyjne. Kolejna prezentacja dotyczy nowej perspektywy unijnej 2014-2020.

Następnie odbędzie się panel dyskusyjny o efektywnych sposobach wykorzystania instrumentów rynku kapitałowego w celu finansowania inwestycji. Notowane na giełdzie spółki podzielą się swoimi doświadczeniami, powiedzą co dał im debiut giełdowy, gdzie są dziś dzięki wejściu na giełdę. Podczas panelu uczestnicy spotkania dowiedzą się również jak pozyskać środki unijne przy wsparciu rynku kapitałowego, poznają możliwości finansowania wkładu własnego z emisji akcji lub obligacji.

Spotkanie odbędzie się 22 października w Sali Sejmiku Województwa Łódzkiego przy al. Piłsudskiego 8 w Łodzi. Jest ono bezpłatne. Szczegółowe informacje oraz rejestracja dostępne są na stronie www.gpw.pl/kdr.

Źródło: Urząd Marszałkowski