• 31

    10 2016

  • Stwórz startup który zmieni Twoje Miasto

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby które mają pomysł ale brak im konkretnych umiejętności, jak również ludzi chętnych do współpracy, bez gotowego pomysłu, ale chcących dołączyć i wspomóc swoją wiedzą inne zespoły.

 

INNOWACYJNY PROJEKT W 3 DNI? TO MOŻLIWE W POZNANIU PODCZAS STARTUP GO!

W dniach 25-27 listopada szykuje się niezwykłe wydarzenie. Twórcy startupów i autorzy projektów innowacji społecznych mają 3 dni, by rozwinąć swój projekt. Dwa najlepsze zespoły trafiają do programu akceleracji, w którym po kilku miesiącach wprowadzą swoje rozwiązanie na rynek.

Czym jest Startup GO?

Startup GO to wydarzenie nastawione na poszukiwanie innowacji społecznych oraz autorski program akceleracji.

Startup GO trwa 3 dni bez przerwy – 48 godzin. Jeżeli masz pomysł na kreatywne rozwiązania dla miasta czy lokalnej społeczności, obojętnie, czy będzie internetowy, czy nie – to wydarzenie dla Ciebie. Znajdziesz tu członków zespołu, z którymi wspólnie wcielicie go w życie i stworzycie pierwszą wersję własnego startupu – usługi, narzędzia czy serwisu.

To okazja, by nawiązać kontakty z ekspertami (mentorami), poznać innych ludzi, z którymi można współpracować przy różnych projektach, a przede wszystkim – zdobyć fundusze na rozwój swojego projektu oraz pomoc w pracy nad nim.

Kto może wziąć udział w Startup GO?

Uczestnikami będą osoby na co dzień pracujące w szeroko pojętej branży nowych technologii – programiści, graficy – ale także ludzie nie mający z nią nic wspólnego, wywodzący się ze środowisk inkubatorów kultury, fundacji, lokalnych inicjatyw społecznych. Słowem wszystkich, którzy mają pomysł, potrafią kierować pracą zespołu lub zajmują się innymi zadaniami biznesowymi.

W Startup GO biorą udział dwa typy uczestników. Ludzie, którzy mają pomysł na i szukają sposobu, by go zrealizować, ale nie mają umiejętności graficznych, zarządczych czy programistycznych oraz chętni do współpracy, bez gotowego pomysłu, ale chcący dołączyć do jednego z zespołów. Dla każdego znajdzie się zajęcie przy pracach nad którymś ze zgłoszonych projektów.

 

Jak wygląda Startup GO?

Startup GO rozpoczyna się w piątek popołudniu. Chętne projekty lub osoby prezentują pomysły przed uczestnikami. Potem odbywa się głosowanie. Maksymalnie piętnaście pomysłów zbiera zespoły, które następnie przystępują do pracy.

W pracy wspierają ich mentorzy, czyli specjaliści z różnych biznesowych dziedzin – od prawa po marketing – którzy specjalnie na Startup GO przyjadą do Poznania.

Ostatniego dnia zespoły prezentują wyniki swojej pracy przed sędziami. Zwycięzcy zostają zaproszeni do programu akceleracji.

Bilety na wydarzenie – w cenie których znajduje się wyżywienie na cały weekend oraz rozmaite gadżety – można kupić na stronie www.esedi.pl/Projekty/startupgo/

 

Kto za tym stoi?

 

Startup GO organizuje ESEDI – Enterprise & Social Economy Development Institute, czyli instytucja mająca na celu promowanie idei przedsiębiorczości w tym promowanie działalności wspomagającej rozwój gospodarki, nauki, tematyki Smart City i wdrażania rozwiązań nauki w gospodarkę. Ten cel realizowany jest poprzez inicjowanie i wspieranie inicjatyw społecznych mających na celu propagowanie przedsiębiorczości i innowacyjności, szczególnie wśród ludzi młodych.

 

Informacji o wydarzeniu szukaj na: www.esedi.pl/Projekty/startupgo oraz na www.facebook.com/events/301152806934165

Facebook: www.facebook.com/instytutesedi

 

Więcej informacji udziela:

Justyna Szyszko

CEO ESEDI

E-mail: instytut@esedi.pl

Nr telefonu: + 48 793 397 082

 

Źródło: Informacja prasowa