• 28

    02 2018

  • Łódź Design Festival 2018

12 edycja Łódź Design Festival odbędzie się w tym roku w zmienionym terminie 19-27 maja.

Wydarzenie zwraca się ku festiwalowym korzeniom, skupiając się na edukacji, krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Hasłem przewodnim tegorocznej, 12. edycji są REFLEKSJE. W centrum zainteresowania stanie tym razem relacja człowiek – technologia.
Temu zagadnieniu poświęcona będzie wystawa główna „Nothing but flowers”, przygotowana przez Łódź Design Festival (kurator Agata Połeć). Poszukując odpowiedzi na pytanie o związki łączące nas ze współcześnie powstającymi przedmiotami, Festiwal zachęci do zastanowienia się nad znaczeniem nowoczesnego rzemiosła i wartością jaką przypisujemy pracy ludzkich rąk.
Festiwal będzie też bardziej obecny w przestrzeni publicznej i skupi się na zagadnieniach urbanistycznych i architektonicznych.
Aktualnie trwają nabory projektów do must have – plebiscytu na najlepsze polskie wdrożenia (zgłoszenia można przesyłać do 28 lutego) oraz make me! – czyli międzynarodowego konkursu na najbardziej obiecującego projektanta młodego pokolenia (do 2 marca), w którym zwycięzca otrzyma nagrodę główną – Paradyż Award o wartości 50 tys. zł, ufundowaną przez Mecenasa Festiwalu – Ceramikę Paradyż.
Więcej informacji o tegorocznej edycji i zmianach w przygotowanych materiałach prasowych, które wraz ze zdjęciami z ubiegłorocznej edycji znaleźć można tutaj:
Źródło:Organizator